1. Dziękujemy sprzątającym kościół, byli to. Maria Poznańska, Danuta Pokrzywka, Ewa Bzówka, Marek Lipczyński, Jerzy Lipczyński, Jerzy Kopeć oraz Helena Dąbek. Sprzątający złożyli ofiarę 70 zł na kościół.Składamy serdeczne  Bóg zapłać. Za sprzątających, za ofiarodawców i za dobrodziejów naszej parafii modlimy się podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania w sobotę o 9.00 zapraszamy następne 5 rodzin.
 2. W tym tygodniu wróciły po konserwacji i zostały zamontowane uszaki przy ambonie.
 3. Codziennie w czerwcu po Mszy św. jest nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego
 4. W środę o 18.00 będziemy gościć neoprezbitera ks. Filipa Korbana
 5. Liturgiczne obchody tygodnia: Wtorek – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary składane tego dnia podczas każdej Mszy Świętej przeznaczone są na cele Stolicy Świętej. W sobotę
  św. Tomasza Apostoła.
 6. Rozpoczęły się wakacje - Nauczycielom i uczniom życzymy pięknego wypoczynku. Prosimy też o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Planujmy wypoczynek tak, aby mieć możliwość uczestniczenia w liturgii niedzielnej.
 7. W przyszłą niedzielę Festyn Rodzinny „POD LIPAMI”.

RAMOWY SCENARIUSZ: 16.00- Start imprezy (scena główna) - Przywitanie uczestników pikniku i zaproszenie do wspólnej zabawy (konferansjer) - Przemówienia okolicznościowe - Pokaz dużych baniek mydlanych - Tańce integracyjne - Zabawy z chustami animacyjnymi Np.: Sałatka owocowa Lot Balonem Popcorn... - Bieg na 3 nogach - Bieg w workach - Sadzenie ziemniaków - Taniec zamrażaniec - Ruchome kółko i krzyżyk - Spodnie animacyjne - Rurki Animacyjne - Ruchome wyspy – Limbo - Zabawy z liną animacyjną - Familijna gra w dwa ognie

Animacje poza sceną główną: - Strefa malucha – miejsce dla najmłodszych z zabawkami, stolikiem plastycznym, dużymi klockami...- Malowanie twarzy- malowanie tatuaży- Balonowe Zoo- animacja balonami modelinowymi. Dodatkowo:- Nagłośnienie - Zjeżdżalnia pneumatyczna -Skakaniec pneumatyczny - Wata cukrowa/popcorn

 1. Od 13 lipca rozpoczynamy kolejne 33 dniowe rekolekcje zawierzeniowe przy użyciu aplikacji WhatsApp
 2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca
 3. Odwiedziny chorych jeżeli nie przeszkodzi mi zdrowie w piątek od 9.00
 4. Dzieci pierwszokomunijne zapraszam na spowiedź w piątek od 17.15
 5. Odprawiających nabożeństwo pierwszosobotnie zapraszamy na Mszę św. o 18.00
 6. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja)      poniedziałek – czwartek po Mszy św., piątek, sobota  - 20.00, niedziela 15.00  - zapraszamy
 7. Po raz czterdziesty wyruszy Kielecka Piesza PielgrzymkaTrasa z Wiślicy przez Pińczów, Kielce na Jasną Górę. Istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy potrwają do 5 lipca i będą odbywały się tylko i wyłącznie ON-LINE. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl.
 8. Można złożyć podpis pod projektem ustawy wprowadzającej ochronę przestrzeni publicznej przed profanacjami i propagandą LGBT.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i książek z naszej małej biblioteki.

- Gość Niedzielny -     Niezapomnianym z Michniowa. Mauzoleum przypomni o niemieckich zbrodniach

- Niedziela –   Psychoterapia zamiast spowiedzi? Czy psychologia chce przejąć duchowość?

KOMUNIKANT BISKUPA

Drodzy Diecezjanie! Kilka dni temu gwałtowna burza wyrządziła wiele szkód mieszkańcom części Województwa Małopolskiego i Świętokrzyskiego. Wiele rodzin poniosło znaczne straty materialne. Wierni ci liczą na akt solidarności z naszej strony. Ewangeliczna zasada „jeden drugiego brzemiona noście” (Ga 6,2), mimo naszych niedostatków, zachęca nas, aby podjąć wyzwanie solidarności z poszkodowanymi. Zatem zwracam się z serdeczną prośbą do Proboszczów oraz wszystkich wiernych: w niedzielę 27 czerwca lub w niedzielę 4 lipca 2021 r. podczas każdej Mszy Świętej we wszystkich parafiach módlmy się za poszkodowanych, a przed kościołami zorganizujmy zbiórkę datków dla nich. Ufam, że dzięki wspólnemu wysiłkowi zdołamy wesprzeć naszych braci i siostry, którzy znaleźli się w potrzebie. Wszystkim wiernym z serca błogosławię - Wasz Biskup † Jan Piotrowski