GAZETKA

Św. IDZIEGO

Parafii św. Idziego w Tarczku

20 czerwca 2021 / nr 21

 

Ewangelia: Mk 4, 35-41

Owego dnia, gdy zapadł wieczór, Jezus rzekł do swoich uczniów: "Przeprawmy się na drugą stronę". Zostawili więc tłum, a Jego zabrali, tak jak był w łodzi. Także inne łodzie płynęły z Nim. A nagle zerwał się gwałtowny wicher. Fale biły w łódź, tak że łódź już się napełniała wodą. On zaś spał w tyle łodzi na wezgłowiu. Zbudzili Go i powiedzieli do Niego: "Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?" On, powstawszy, zgromił wicher i rzekł do jeziora: "Milcz, ucisz się!" Wicher się uspokoił i nastała głęboka cisza. Wtedy rzekł do nich: "Czemu tak bojaźliwi jesteście? Jakże brak wam wiary!" Oni zlękli się bardzo i mówili między sobą: "Kim On jest właściwie, że nawet wicher i jezioro są Mu posłuszne?"

 

Rozważanie: Panie Jezu! Jak musiałeś być zmęczony nauczaniem, skoro nawet burza na jeziorze nie mogła Cię zbudzić. Zalęknionym uczniom wyrzucasz brak wiary. Panie mój, ja też się boję tej burzy, która wzmaga się w świecie. Kiedy Kościół zalewany jest herezjami, oskarżeniami, prześladowaniami. Boję się i moją modlitwą chcę Cię obudzić, abyś powiedział naszym wrogom i przeciwnikom „Milcz, ucisz się!” Z Tobą jesteśmy bezpieczni.

 

Jezu! „ucisz epidemie, głód, kłótnie i wojny”!

 

Matko Boża!  Ile razy Ty sama „budzisz” Jezusa, kiedy niepokój o przyszłość ogarnia  nasze serca. Wstawiaj się za nami i w tym czasie. Wstawiaj się za Kościołem, rozchwianym od wewnątrz i od zewnątrz. Kto nam lepiej dopomoże, jak Twój Syn!?

Jak dobrze, że Jezus jest z nami w tabernakulum i słyszy nasze wołanie……..

 

Jezu, Maryjo, Józefie święty – ratujcie dusze!