OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł (kolekta mszalna).

2.                Dziękujemy sprzątającym kościół, w tym tygodniu byli to Jacek Wojteczek, Irena i Tadeusz Świercz, Joanna Kowalska, Anna i Dominik Badzińscy, Anna Trepka, Zofia Wojteczek sprzątający oraz Tadeusz Wiecha, Anna Chrobot, Kinga Obara i Wiesława Mordasiewicz złożyli ofiarę 200 zł. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania na sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne 5 rodzin.

 1. Wczoraj świętowaliśmy rocznicę powstania Legionu Maryi,
 2. W tym tygodniu odbyły się półkolonie dla dzieci. Uczestniczyło w nich 20 dzieci. Wędrując po okolicy podziwialiśmy piękno regionu. Półkolonie zakończyliśmy kinem pod gwiazdami. 
 3. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.
 4. Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.
 5. Czwartek odbędzie się nasz parafialny odpust św. Idziego. Jest to nasza parafialna uroczystość dlatego nie pracujemy (jeśli to możliwe) i uczestniczymy w Mszy Świętej. Zapraszam rano na godz. 8.00 dzieci szkolne (ze Śniadki) na Mszę świętą na rozpoczęcie roku. O 12.00 główna Msza św. odpustowa. Proszę o przyniesienie wieńca dożynkowego ze Śniadki i o przystrojenie ołtarza płodami ziemi przez mieszkańców Śniadki. Zapraszam strażaków i panów do niesienia baldachimu i chorągwi i panie do niesienia feretronów i figur. Dzieci do sypania kwiatów. Na godz. 18.00 zapraszamy wszystkich którzy w tym dniu zmuszeni będą pracować zawodowo.
 6. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 8.00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed Msza Świętą.
 7. Święcenie tornistrów i przyborów szkolnych w przyszłą niedzielę o godz. 10.00
 8. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca:
 10. - w piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii. W domu należy przygotować stolik nakryty białym obrusem, krzyż, świece oraz wodę święconą. Osoby chore będą mogły przystąpić do spowiedzi, przyjąć sakrament namaszczenia i Komunię Świętą. Spowiedź święta od godz. 17.00; Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny. Dzieci mogą przystąpić do spowiedzi także w środę o 17.00
 11. - w sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Matki Najświętszej o godz. 20.00.(Adoracja, spowiedź, różaniec, rozmyślanie). Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi o 21.00.
 12. W sobotę odbędzie się Jerycho różańcowe -24 godzinna modlitwa o pokój.  organizowany przez Legion Maryi.
 13. Zapowiedzi: w związek małżeński mają zamiar wstąpić
 14. Mateusz Saramak, kawaler z Łomna, par Krajków i Marlena Leszczyńska , panna ze Śniadki Drugiej - zapowiedź trzecia
 15. Taca gospodarcza w ubiegłą niedzielę wyniosłą 2429 zł
 16. Dziś w Kałkowie koncert „Świętokrzyska droga ku wolności”
 17. Pielgrzymka na Św. Krzyż – 11 września.
 18. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.
 19. W tym tygodniu patronuje nam:

- sobota, 3 września - Święty Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła.

PRASA - W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:   Jaki jest najczęstszy powód odejścia Polaków od wiary? Ciekawe wyniki sondażu.

W najnowszej Niedzieli m.in.:Tajemnicza obecność. Na Jasnej Górze czujemy się jak u siebie, jak w rodzinie, bezpiecznie, bo tu dotyka nas przenikliwe spojrzenie Matki z cudownego wizerunku.

W Małym Gościu Niedzielnym – o tym co jest najważniejsze, o objawieniach w Siekierkach  -  o statku z żagloskrzydłami.

 

      Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) poniedziałek, czwartek – po Mszy św;, piątek, sobota - 20.00; w przyszłą niedzielę od 13.00 do 15.00  - zapraszamy