OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości (kolekta mszalna). Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.
  2. Dziękujemy sprzątającym kościół, w tym tygodniu byli to Nikola i Anna Klamczyńska,  Lucyna Lipiec, Barbara Gołębska, Urszula Syzdół, Agnieszka Latała, Bożena Kwiecińska, sprzątający i  Bożena Syzdół złożyli ofiarę 140 zł. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania na sobotę na godz 9.00 zapraszamy kolejne 5 rodzin.
  3. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim .
  4. We wtorek, 23 sierpnia, obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.
  5. W środę, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.
  6. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00. Odpust w Radkowicach.
  7. W sobotę o 16.00 odbędzie się Msza św. dziękczynna za Legion Maryi, który od roku działa w naszej parafii. Chętnych i zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
  8. Koncert „Świętokrzyska droga ku wolności” w przyszłą niedzielę na błoniach przy Golgocie Sanktuarium w Kałkowie-Godowie. Bardzo ciekawy program, znani wykonawcy – program w gablocie.
  9. Nasz odpust parafialny Świętego Idziego odbędzie się 1 września
  10. Zapowiedzi: w związek małżeński mają zamiar wstąpić

Mateusz Saramak, kawaler z Łomna, par Krajków   i Marlena Leszczyńska , panna ze Śniadki Drugiej - zapowiedź druga

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.

 

W tym tygodniu patronują nam: - środa, 24 sierpnia – Święty Bartłomiej Apostoł, nazywany Natanaelem, ewangelizator Indii i Armenii; - sobota, 28 sierpnia – Święta Monika (354-430), matka Świętego Augustyna.

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

Informacje o wypadku w Chorwacji autokaru z polskimi pielgrzymami udającymi się do Medjugorja zaczęły docierać do kraju w sobotę 6 sierpnia około 9.00 rano. Mimo poznania wielu szczegółów do dziś nie mamy pełnego obrazu tragedii.            -         Przygotowani na śmierć. Jedna trzecia domów w Charkowie jest zniszczona, coraz więcej ludzi potrzebuje wsparcia. Jesteśmy przygotowani na nagłą i niespodziewaną śmierć – mówi bp. Paweł Gonczaruk.

W najnowszej Niedzieli m.in.:

Maryja przemówiła w Gietrzwałdzie. W Lourdes Matka Boża objawiła się osiemnaście razy, w Fatimie – sześć. W Gietrzwałdzie w ciągu niespełna 3 miesięcy ok. 160 razy.            -        Narasta fala, której finałem będą pobicia, a może nawet zabójstwo kolejnego księdza. To fala świadomie zaprojektowana i wzmagana.

Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu

(Adoracja) poniedziałek - czwartek – po Mszy św;, piątek, sobota - 20.00; niedziela o 15.00  - zapraszamy

  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

 

 

Moja piosnka [II]

CYPRIAN KAMIL NORWID

Do kra­ju tego, gdzie kru­szy­nę chle­ba
Pod­no­szą z zie­mi przez usza­no­wa­nie
Dla da­rów Nie­ba....
Tę­sk­no mi, Pa­nie...

Do kra­ju tego, gdzie winą jest dużą
Po­pso­wać gniaz­do na gru­szy bo­cia­nie,
Bo wszyst­kim słu­żą...
Tę­sk­no mi, Pa­nie...

 


Do kra­ju tego, gdzie pierw­sze ukło­ny
Są, jak od­wiecz­ne Chry­stu­sa wy­zna­nie,
"Bądź po­chwa­lo­ny!"
Tę­sk­no mi, Pa­nie...

Do bez-tę­sk­no­ty i do bez-my­śle­nia,
Do tych, co mają tak za tak - nie za nie,
Bez świa­tło-cie­nia...
Tę­sk­no mi, Pa­nie...