OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia (kolekta mszalna). Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków. Wspominamy dziś dzień śmierci św. Maksymilian Marii Kolbego.
 2. Dziękujemy sprzątającym kościół, w tym tygodniu byli toAnna Filipczak, Elżbieta Miśkiewicz, Edyta Maj, Wiesława Jacek, Teresa i Natalia Klamczyńska, Marianna Klamczyńska  złożyli ofiarę 120 zł. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania na sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne 5 rodzin.
 3. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia o godz. 8.00, 10.00, 12.00.
 4. Jutro odpust parafialny w Świętomarzy
 5. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia po każdej mszy świętej pobłogosławimy bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.
 6. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.
 7. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca- taca gospodarcza na nagłośnienie. Szczególnie proszę o ofiarność osoby, które nie włączyły się w ofiary na ogrzewanie i nagłośnienie kościoła.
 8. Zapowiedzi: w związek małżeński mają zamiar wstąpić

Mateusz Saramak, kawaler z Łomna, par Krajków   i Marlena Leszczyńska , panna ze Śniadki Drugiej - zapowiedź pierwsza

 1. Planowana jest też pielgrzymka do Medjugorie w terminie 9-15 października. Koszt w granicach 1500-2000 zł. W drugiej połowie września planujemy pielgrzymkę do sanktuariów na południe polski. Chętnych prosimy o zgłoszenia.
 2. Rodziców i dzieci chcące uczestniczyć w półkoloniach zapraszam na spotkanie organizacyjne jutro w poniedziałek po Mszy św. o 10.00.
 3. W ostatnich latach poziom agresji wobec poglądów, miejsc kultu i symboli chrześcijańskich znacznie się rozszerzył. Musimy się temu sprzeciwić i zabiegać o swoje prawa. Przy wyjściu znajdują się listy poparcia obywatelskiego projektu ustawy Kodeksu karnego, który ma przeciwdziałać aktom profanacji miejsc świętych, zakłócania liturgii i aktom prześladowania i wyszydzania osób wierzących.
 4. W sobotę 20 sierpnia o 18:15 odbędzie się - Koncert muzyki  dawnej Wykonawcy: ANNY-LIISY ELLER (Estonia): kannel (estońska cytra) Program: muzyka francuskiego i włoskiego baroku w transkrypcjach na kannel, muzyka współczesna, improwizacje
 5. Film o „Notre-Dame płonie” można oglądać od 19 sierpnia w kinach. Chętnych na wyjazd do kina pod koniec sierpnia zapraszam do zakrystii.
 6. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) poniedziałek 15.00, wt, śr, czw – po Mszy św;, piątek, sobota - 20.00; niedziela o 15.00  - zapraszamy
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.
 8. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca + Mirosław Klamczyński z Tarczku. Niech miłosierny Pan, okaże im łaskę i wprowadzi do krainy życia wiecznego.
 9. W tym tygodniu patronują nam:
 10. - środa, 17 sierpnia - Święty Jacek, (1200-1257), prezbiter, dominikanin, gorliwy misjonarz, wielki czciciel Matki Bożej;
 11. - sobota, 20 sierpnia – Święty Bernard, (1090-1153), opat cysterski z Clairvaux we Francji, doktor Kościoła.

 

W najnowszej Niedzieli m.in.:

Pandemia nie zgasiła w Polakach pielgrzymkowego ducha. Na Jasną Górę znów przybywa tysiące pielgrzymów z różnych regionów Polski.-            O wniebowzięciu Maryi nie mówią bezpośrednio ani Nowy Testament, ani nawet najwcześniejsza Tradycja, jednakże nauka ta z nich wyrasta. Jak rozumieć dogmat o wniebowzięciu Maryi i co on oznacza dla nas? -           Poniżenie, odrzucenie, wstyd, upokorzenie, gniew i bunt. Czy da się wrócić do siebie po zdradzie? Jak naprawić małżeństwo?

Perełki z drewna – o bogactwie drewnianych świątyń katolickich

W Niedzieli Kieleckiej m.in.: Potrzebna troska o trzeźwość młodzieży – mówi ks. Kamil Banasik

W Gościu Niedzielnym m.in.:

Polityka pamięci. Komu i dlaczego przeszkadza odwoływanie się do historii w mediach, szkole i polityce państwa?