OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 31 lipca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.
 2. Dziękujemy sprzątającym kościół, w tym tygodniu byli toEwelina Biskup, Elżbieta Sepioło, Stanisława Milanowska, Anna Ulińska, Wioletta Sepioło, Małgorzata Kasprowicz, oraz Anna Libud złożyli ofiarę 140 zł. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania na sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne 5 rodzin.
 3. Taca gospodarcza z 10 lipca wyniosła 2468 zł. Zbiórka z poświęcenia pojazdów, przeznaczona na misje 1046 zł. Przekazana na MIVA Polska. Jean Crepin Menguina Nama  składa serdeczne podziękowania za ofiarę na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Kamerunie - fiara wyniosła  4323 
 4. Dziękuję Wszystkim za udział w uroczystości odpustowej. Szczególne podziękowania kieruję do tych którzy czynnie uczestniczyli w procesji: dziewczynkom sypiącym kwiaty, osobą niosącym obrazy, feretrony, panom niosącym baldachim, służbie liturgicznej ołtarza, Pani Magdzie i księdzu Jean za przewodniczenie uroczystości,   
 5. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.
 6. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
 7. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca.
 8. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, pierwszym piątkiem miesiąca. - odwiedziny chorych od godz. 9.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii. W domu należy przygotować stolik nakryty białym obrusem, krzyż, świece oraz wodę święconą. Osoby chore będą mogły przystąpić do spowiedzi, przyjąć sakrament namaszczenia i Komunię Świętą. Spowiedź święta od godz. 17.00;
 9. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 18.0.
 10. Z racji pierwszej soboty miesiąca - w sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Matki Najświętszej połączone z czuwaniem poświęconym Bogu Ojcu o godz. 20.00.(Adoracja, spowiedź, różaniec, rozmyślanie). Msza św. o Bogu Ojcu o 21.00.
 11. W następną niedzielę w sposób szczególny będziemy wspominać Boga Ojca, Jego dobroć i miłosierdzie. Będzie to dla nas niedziela Boga Ojca.
 12. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich na pielgrzymi szlak, a także do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego. Wszystkich, którzy podejmą ten trud, polecamy Bogu przez ręce Matki Najświętszej.
 13. Miesiąc sierpień jest też tradycyjnie miesiącem trzeźwości – zapraszam do powstrzymania się od napojów alkoholowych wszystkich, którzy pragną złożyć Bogu taki duchowy dar w intencji tych, którzy nie kontrolują i nadużywają alkoholu.
 14. W Gościu Niedzielnymartykuły o uzależnieniach i trzeźwości
 15. W Niedzieli - artykuły o bohaterach Powstania Warszawskiego
 16. Zapowiedzi – w związki małżeńskie mają zamiar wstąpić:

Jakub Wojteczek, kawaler z Tarczku i Natalia Gąsior, panna ze Starachowic, par. Wszystkich Świętych. Zapowiedź trzecia

Szymon Pokrzywa, kawaler z Tarczku i Justyna Łakomiec , pana ze Wzdołu Parcele Zapowiedź trzecia

 1. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja)poniedziałek, czwartek – po Mszy św;, piątek, sobota - 20.00; niedziela o 15.00  - zapraszamy
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.