OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne (kolekta mszalna). Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.
 2. Dziękujemy sprzątającym kościół, w tym tygodniu byli toUrszula Czernikiewicz, Marta Pytel, Ewelina Moćko, Maria i Marian Dyk, Jakub Wojteczek, Grażyna Syzdół, Jadwiga i Czesław Iłowscy, Dorota Kisiel złożyli ofiarę 120 zł. Państwo młodzi Monika Smolińska i Łukasz Pająk złożyli ofiarę na kwiaty 400 zł. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania na sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne 5 rodzin.
 3. Dziś nasz odpust parafialny św. Anny. Jest z nami Jean Crepin Menguina Nama jest proboszczem parafii pw. Jana Pawła II w Diecezji Bertoua w Kamerunie. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży 2019r. wspomożemy go dziś naszymi ofiarami. Jest z nami też s. Anna Tatara wolontariuszka pomagająca kościołowi w Afryce.
 4. Ofiary zebrane dziś podczas poświęcenia pojazdów przekażemy na MIVA Polska. W tym roku nasz diecezja zakupi nowy terenowy pojazd dla misjonarza ks. Grzegorza Pańczyka posługującego w trudnym terenie w Peru. Ks. Grzegorz dojeżdża do wielu kaplic i poprosił o zakup nowego samochodu, który pomoże w dotarciu do ludzi. Dzięki ofiarom, które przekazują wierni dziękując Panu Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry w myśl hasła: „1 grosz za 1 kilometr na pojazdy misyjne” misjonarze i misjonarki otrzymują ważne wsparcie dla ich służby na rzecz Ewangelii. W roku 2021 dzięki tym ofiarom zostało zakupionych 62 samochody, w tym 3 ambulanse do szpitali misyjnych i 4 busy do misyjnych szkół, 30 motocykli dla misjonarzy i katechistów, 1 łódź motorowa i 8 silników do łodzi, ponad 500 rowerów dla katechistów i uczniów w Afryce, ponad 700 wózków dla niepełnosprawnych na misjach jako „Promienie Miłosierdzia”, a nawet konie i wozy.
 5. W tym tygodniu zakończyliśmy montaż nagłośnienia zewnętrznego.

Całkowity koszt nagłośnienia wzrósł do 34000 zł. Część tej sumy już wypłaciliśmy.

 1. Przy boksach na cmentarzu zostały zamontowane metalowe furty, które zapobiegną wysypywaniu się śmieci z komór (cena 2800 zł). Przy okazji proszę dbałość o porządek na cmentarzu i aby posegregowane śmieci wrzucać do komór a nie do kontenera.
 2. Po raz czterdziesty pierwszy na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka pod hasłem: „Z Maryją posłani w pokoju Chrystusaˮ. Zapisy na 41. KPP będą odbywały się przez formularz głoszeniowy na stronie internetowej: pielgrzymka.kielce.pl. Zapisy do 24 lipca.
 3. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.
 4. Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.
 5. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.
 6. Zapowiedzi – w związki małżeńskie mają zamiar wstąpić:

Jakub Wojteczek, kawaler z Tarczku i Natalia Gąsior, panna ze Starachowic, par. Wszystkich Świętych. Zapowiedź druga

Szymon Pokrzywa, kawaler z Tarczku i Justyna Łakomiec , pana ze Wzdołu Parcele Zapowiedź druga

 1. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) poniedziałek, czwartek – po Mszy św; piątek, sobota - 20.00; niedziela o 15.00  - zapraszamy
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

W najnowszej Niedzieli m.in.:

 

Modlitwa Kierowcy

Boże, daj mi pewną rękę i bystre oko, abym nikomu nie wyrządził żadnej szkody. Nie pozwól Dawco życia, bym się stał przyczyną śmierci lub kalectwa, a także zachowaj od nieszczęścia i wypadku.

Pohamuj pokusę nadmiernej szybkości. Oby piękno stworzonego przez Ciebie świata i radości Twojej łaski towarzyszyły mi na zawsze. Amen.