CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 lipca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Jezus uczy nas, że musimy prosić o tych, którzy będą głosić królestwo Boże. Zazwyczaj słowa te odnosimy do księży, zakonników, sióstr zakonnych czy katechetów świeckich. Jednak Jezus kieruje te słowa nie tylko do ścisłego grona Dwunastu Apostołów, ale wyznacza jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch uczniów. Głoszenie Dobrej Nowiny nie jest zarezerwowane wyłącznie dla wybranych. Każdy uczeń Jezusa ma o Nim świadczyć, aby inni uwierzyli. Nie można znać Jezusa i o Nim nie mówić. Dzielmy się wiarą, ponieważ ona umacnia się wtedy, gdy jest przekazywana
 2. Dziękujemy sprzątającym kościół, w tym tygodniu byli to Barbara Milanowska, Katarzyna Ponikowska, Edyta Strąk, Marta Koprowska, Magdalena Milanowska, sprzątający oraz Paulina Koprowska i Martyna Dulęba  złożyli ofiarę 130 zł. Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania w piątek na 9.00 zapraszamy kolejne 5 rodzin.
 3. Serdecznie dziękuję za przyjęcie kapłana z wizytą duszpasterską.
 4. Nasz tryptyk liczy sobie 500 lat. Z tej okazji wydrukowaliśmy folderki z naszym typtykiem – dziś można zabrać po jednym jako pamiątkę wizyty duszpasterskiej. Można też wziąć dla innych. W tym przypadku składamy ofiarę na renowację naszego tryptyku.
 5. We wtorek 5 lipca rozpoczynamy 33 dniowe rekolekcje o Bogu Ojcu. Będzie w niej uczestniczyć grupa „Św. Idziego”. Kto chce dołączyć do tych internetowych rekolekcji może je śledzić za pomocą Aplikacja WhatsApp, lub na naszej stronie parafialnej.
 6. W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.
 7. Rozpoczęły się wakacje. Zadbajmy o młodzież i dzieci by mogły aktywnie spędzić ten czas.
 8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – przypominam o możliwości podawania intencji na nowennę, które należy wrzucać do pudełka na bocznym ołtarzu.
 9. Czwartek, 7 lipca, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca modlimy się o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.
 11. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) poniedziałek, czwartek – po Mszy św; piątek – 20.00, sobota - 20.00; niedziela o 15.00  - zapraszamy

Każdego dnia wypraszamy pokój dla świata przez adorację i różaniec

 1. W najnowszej Niedzieli m.in.:

Katolik na urlopie. Pielgrzyma i turystę łączy cel podróży. Łączą ich też przeżycia, choć nie są tożsame. Jednak pielgrzym przemierza świat tak, jakby czytał książkę, turysta - jakby oglądał telewizję. -      Wygrało życie. Po 49 latach amerykański Sąd Najwyższy uchylił swoją wcześniejszą decyzję dotyczącą prawa do dokonywania aborcji. Wyjaśniamy, jak ta decyzja wpłynie na ochronę życia w USA. -     Europa na zakręcie. Wojna na Ukrainie obnażyła wiele geopolitycznych napięć w Europie

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

Święte wątpliwości. Historia św. Tomasza pokazuje jak na dłoni, że w życiu duchowym przychodzi czas zwątpień, które są naturalnym stanem, a nie rodzajem patologicznej duchowości. O tym, że katolik ma prawo do wątpliwości w wierze, pisze Marcin Jakimowicz.

 1. Tomasz Nowak OP mówi, że wątpliwości w wierze są rzeczą naturalną

Blokada domniemana. Co się dzieje w Kaliningradzie? Czy ten region może być zarzewiem III wojny światowej?

W tym tygodniu patronują nam:

- środa, 6 lipca – Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, patronka dzieł misyjnych w Polsce;

- piątek, 8 lipca – Święty Jan z Dukli (1414-1484), franciszkanin, świątobliwy kapłan, wybitny kaznodzieja.

 

Akt wiary
Wierzę w Ciebie, Boże żywy,
W Trójcy Jedyny, prawdziwy.
Wierzę, coś objawił, Boże,
Twe słowo mylić się nie może.

Akt nadziei
Ufam Tobie, boś Ty wierny,
Wszechmocny i miłosierny.
Dasz mi grzechów odpuszczenie,
Łaskę i wieczne zbawienie.

Akt miłości
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję,
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.

Akt żalu
Ach, żałuję za me złości,
Jedynie dla Twej miłości,
Bądź miłościw mnie, grzesznemu,
Do poprawy dążącem


Modlitwa Benedykta XVI w intencji powołań

Ojcze, spraw, by wśród chrześcijan rozkwitały liczne i święte powołania kapłańskie, które będą podtrzymywały żywą wiarę i strzegły wdzięczną pamięć o Twoim Synu Jezusie poprzez głoszenie Jego słowa i sprawowani Sakramentów, za pomocą których nieustannie odnawiasz Twoich wiernych. Daj nam świętych szafarzy Twojego ołtarza, którzy będą mądrymi i żarliwymi stróżami Eucharystii, Sakramentu najwyższego daru Chrystusa dla zbawienia świata.

Powołuj sługi Twego miłosierdzia, którzy poprzez sakrament Pojednania będą rozszerzać radość Twojego przebaczenia. Spraw, Panie, by Kościół przyjmował z radością liczne natchnienia Ducha Twojego Syna i posłuszny Jego wskazaniom troszczył się o powołanie kapłańskie i do życia konsekrowanego. Wspieraj Biskupów, kapłanów i diakonów, osoby konsekrowane i wszystkich ochrzczonych w Chrystusie, aby wiernie wypełniali swoje posłannictwo w służbie Ewangelii. Prosimy o to przez Chrystusa naszego Pana. Amen