OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy (kolekta mszalna).
 2. Wczoraj w naszej parafii odbyło się bierzmowanie. Ks. bp Jan Piotrowski udzielił sakramentu Ducha Świętego grupie 25 chłopców i dziewcząt z naszej parafii. Życzymy im, aby dary Ducha Świętego wydały w nich bogate owoce.
 3. Dziękujemy sprzątającym kościół, w tym tygodniu byli to Rodzice bierzmowanych. Dekoracje wykonała Marzena Pocheć. Jako dar od bierzmowanych parafia otrzymała sześć pięknych świeczników ołtarzowych. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie zaangażowanie bierzmowanych i rodziców. Pani Marcie Koprowskiej za prowadzenie i pomoc w przygotowaniu bierzmowania. Dwa małżeństwa złożyły ofiarę na kościół 1400 zł. Taca gospodarcza wyniosła 2342 zł.   Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania w sobotę  na 00 zapraszamy następne rodzin.
 4. Radosław Sobalkowski składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom uroczystości pogrzebowych swojej Mamy śp. Jadwigi Sobalkowskiej oraz tym, którzy otoczyli ją swoją modlitwą.
 5. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 6. Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie będziemy celebrowali po Mszy Świętej o godz. 18.00  – serdecznie zapraszamy!
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
 8. - w piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii. W domu należy przygotować stolik nakryty białym obrusem, krzyż, świece oraz wodę święconą. Osoby chore będą mogły przystąpić do spowiedzi, przyjąć sakrament namaszczenia i Komunię Świętą. Spowiedź święta od godz. 17.00;
 9. - w sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Matki Najświętszej o godz. 20.00.(Adoracja, spowiedź, różaniec, rozmyślanie). Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi o 00.
 10. Wizyta duszpasterska

Wtorek – od 9.00 Tarczek Dolny od CPN do Dariusza Kozieł

Środa – od 9.00 Tarczek Dolny od Jerzego Wojteczek  do Grzegorza Nowak

Czwartek –  od 9.00 Tarczek Dolny od Mariusza Kwiecińskiego do Biskup 

Sobota – od 9.00 Stara Wieś od Urszuli Czernikiewicz do Sławomira Kisiel 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata. W tym tygodniu patronują nam:

- wtorek, 28 czerwca – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;

- środa, 29 czerwca – Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła.

 

W najnowszej Niedzieli m.in.:

Bycie dobrym rodzicem, dobrym księdzem, dobrym człowiekiem wymaga konsekwentnej wierności Bogu w małych, codziennych rzeczach. „Niedziela” pisze m.in. o tym, jakich księży potrzebujemy w naszych czasach oraz o owocach kończącego się Roku Rodziny i o tym, jaki wpływ mają rodziny na nowe powołania kapłańskie.

Jak księża widzą samych siebie, a jak widzą ich wierni? Czego wymagają od siebie, a czego oczekują od nich świeccy? Księża i świeccy o tym, co znaczy być dzisiaj dobrym księdzem i jakiego księdza potrzebują ludzie.

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

Serca miłością haftowne. Mimo że liczba powołań do żeńskich zakonów jest coraz mniejsza, do sercanek nadal zgłaszają się kandydatki. Dlaczego decydują się akurat na to zgromadzenie? Jaki jest charyzmat sióstr, noszących na habicie wyhaftowane Serce Jezusa?

Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) poniedziałek, czwartek – po Mszy św; piątek – 20.00, sobota - 20.00; niedziela o 15.00  - zapraszamy

Adoracja i Różaniec jest ratunkiem dla świata   

 

Modlitwa dziecka;        

Grzeczne dziecko, gdy wstanie, nie woła o śniadanie, tylko rączki umyje, buzię, uszy i szyję i uczesze się pięknie, do modlitwy uklęknie, trzyma rączki złożone i na żadną się stronę nie ogląda, nie kręci, bo ma zawsze w pamięci, że Pan Jezus jest wszędzie, z dzieci cieszyć się będzie. W imię Ojca i Syna,i Ducha Świętego. Amen.