OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
 2. Dziękujemy sprzątającym kościół, w tym tygodniu byli toMaria Kozieł, Wioletta Kiczor, Justyna Świątek, Anna Pożoga Sprzątający  złożyli ofiarę 100 zł. Składamy serdeczne  Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali ołtarze na procesję Bożego Ciała, liturgicznej służbie ołtarza, paniom i panom niosącym feretrony,   dziewczynkom sypiącym kwiaty ich rodzicom, naszym strażakom za przewiezienie konstrukcji ołtarzowych i za zabezpieczenie porządkowe procesji, naszej Pani Magdzie - organistce i Marcinowi Tyc za grę na trąbce.  Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania w czwartek i sobotę zapraszamy Rodziców kandydatów do bierzmowania, w sobotę  na 00 zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania oraz młodzież
 3. W sobotę o 16.00 odbędzie się bierzmowanie naszej młodzieży, którego udzieli ks. Bp Jan Piotrowski. Otoczmy w tym tygodniu szczególną modlitwą naszą młodzież
 4. Zmarła mama ks. Radosława Sobalkowskiego – pogrzeb śp.Jadwigi SOBALKOWSKIEJ zostanie odprawiona w poniedziałek 20 czerwca o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Ogrodzieńcu – organizujemy wyjazd busem lub autokarem dla chętnych.
 5. Koło różańcowe ze śniadki zamówiło Mszę św. w intencji zmarłej Jadwigi Sobalkowskiej. Termin podam późniejszym czasie.
 6. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.
 7. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji ojców. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.
 8. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O przygotowanie ołtarzy przy kościele proszę mieszkańców ze Śniadki i Parceli.  Proszę też o liczny udział w Mszach świętych (7.00 i 18.00) i procesji. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. Piątek jest także dniem zakończenia roku Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą o godz.18.00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.
 10. W piątek, 24 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 23 czerwca.
 11. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Do czwartku włącznie jest połączone z procesją eucharystyczną. Serdecznie zapraszam na ta procesje.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.
 13. Wizytę duszpasterską dokończę w następnym tygodniu.
 14. Dziś przeprowadzimy zbiórkę ofiar do puszek na fundusz remontowo budowlany, jako wyraz naszej solidarności z parafiami naszej diecezji.

Zapowiedzi:

 Łukasz Pająk , kawaler z parafii we Wzdole i Monika Smolińska, panna ze Śniadki - zapowiedź druga

Agata Gwardyś, panna z Tarczku i Dawid Jasztal, kawaler Chybic – zapowiedź pierwsza

W najnowszej Niedzieli m.in.:

Czerwiec jest miesiącem dedykowanym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dzieje się tak od XVII wieku, od czasu, gdy Chrystus objawił się św. Małgorzacie Marii Alacoque.

Jaki jest stan polskiej inteligencji? Czy uniwersytety nadal są świątyniami prawdy, a może stały się twierdzami zwolenników neomarksizmu, którzy zamiast kształcić inteligenckie elity wolą zdobywać unijne granty na badanie problemów tęczy i mniejszości. Nad stanem polskiej inteligencji zastanawia się wybitny pedagog i odważny publicysta – prof. Aleksander Nalaskowski.

W Gościu Niedzielnym m.in.:Rzeczpospolita wielu narodów. Jak wojna na Ukrainie zmienia Polskę? Święty czas. Adoracja Najświętszego Sakramentu to coś, co jest trochę niedoceniane, ale daje niezwykłe owoce. Wakacje obfitują w chrześcijańskie festiwale, adresowane głównie do młodych. To tylko grające na emocjach „chrześcijaństwo eventowe", jak twierdzą sceptycy? Czy jednak żywy Kościół, głoszący Ewangelię przez czytelne dla młodych znaki?

 Mały Gość Niedzielny – z ciekawymi artykułami