OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu …, a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
 2. Dziękujemy sprzątającym kościół, w tym tygodniu byli toElżbieta Perchel, Marzena Kozieł, Jolanta Kozieł, Anna Wojteczek, Agnieszka Jankowska.  Sprzątający  złożyli ofiarę 100 zł.  Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania w sobotę  na 00 zapraszamy następne rodzin
 3. Został zamontowany monitoring przy cmentarzu.
 4. Następna niedziela, taca gospodarcza
 5. Jutro, 13 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 20.00 nabożeństwo fatimskie – serdecznie zapraszamy!
 6. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku 8.00, 10.00 . Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 10.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy

 

Ołtarz nr 1 -obok Mariana Dyk, ubiera Tarczek Dolny od Bodzentyna do Dariusza Kozieł

Ołtarz nr 2 obok Elżbiety Sepioło, ubiera Tarczek Nowa Wieś od Mariusza Kwiecińskiego do Jerzego Filipczak oraz do Biskupa,

Ołtarz nr 3 obok krzyża przy wejściu na "drogę królewską" ubiera Tarczek Górny (do uzgodnienia z Panią Sołtys)

Ołtarz nr 4 obok kościoła ubiera Tarczek Górny

 

 Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe do sypania kwiatów.

 1. Bóg zapłać za ofiary na Msze św. z okazji poświęcenia pól. Msze te będą odprawione w lipcu
 2. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności. Od piątku przez najbliższy tydzień po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem.
 3. Wizyta duszpasterska

wtorek - od godziny 9.00 Śniadka Druga od początku do rodziny Gałek

piątek -   od godziny 9.00 Śniadka Druga II część

 

 1. Bierzmowanie naszej odbędzie się 25 czerwca o godz. 16.00 we wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.
 3. Zapowiedzi

Łukasz Pająk , kawaler z parafii we Wzdole i Monika Smolińska, panna ze Śniadki - zapowiedź pierwsza

 

W najnowszej Niedzieli m.in.:

U Pana Boga na służbie. Przyglądamy się polskiej młodzieży od nieco innej strony, patrząc na liturgiczną służbę ołtarza. Co sprawia, że nie boją się manifestowania swojej wiary, w czasach gdy media i wiele innych środowisk drwi z religii.

Pierwsza ofiara wojny. Dezinformacja stała się nową odsłoną współczesnej wojny psychologicznej. Jak z lawiny napływających, zmanipulowanych, trudnych do sprawdzenia przekazów o Ukrainie, spośród kłamstw, półprawd i pospolitej wojennej propagandy wyłowić prawdziwy obraz wojny?

W Gościu Niedzielnym m.in.:

Zagubiony Bóg. O odarciu ze sfery sacrum, wyzwaniach Unii Europejskiej i silnej Polsce z prof. Josephem Weilerem               Chrześcijaństwo zobowiązuje. O tym, jakie prawa i jakie obowiązki wynikają dla chrześcijanina z przyjętego chrztu pisze Franciszek Kucharczak

 

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;

- środa, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;

- piątek, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.