OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.
  2. Dziękujemy sprzątającym kościół, w tym tygodniu byli toMarianna Wojteczek, Marzena Mazur, Marta Wojteczek, Milena Łakomiec, Krzysztof Pokrzywka, Kazimierz Pokrzywka, Grzegorz Wanat. Sprzątający  złożyli ofiarę 60 zł. Pewna rodzina ze Śniadki  z racji jubileuszu małżeństwa 1000 zł. Dzieci rocznicowe ufundowały mosiężną łódkę do  kadzidła.   Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania w sobotę  na 00 zapraszamy następne rodzin
  3. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.
  4. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
  5. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.
  6. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.
  7. Dziś poświęcenie pól w następującej kolejności: Tarczek Górny od strony Świętomarzy przed Państwem Serwickimi (16.30); Tarczek Górny krzyżówka przed Państwem Wolskimi(16.45), Tarczek Dolny obok figurki przy skręcie do Kościoła(17,00), Tarczek Dolny (od strony Bodzentyna) przy krzyżu (17.15), Tarczek Nowa Wieś obok figurki (17.30). Druga koło Wilczyńskich (17.45) Śniadka, koło Gałków (18.00), Śniadka Pierwsza (godz. 18.15), koło Poznańskich (18.30), Śniadka Trzecia koło krzyża (18.45), Parcele (19.00), Trzcianka (19.15)
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.
  9. Wizyta duszpasterska

wtorek   -    od 9.00 Parcele,

środa      -  od godz. 9.00 Śniadka Trzecia

czwartek -   od godz. 15.00    Śniadka Pierwsza i Trzcianka

  1. Zapowiedzi

Daniel Sławomir Kisiel, kawaler z Tarczku i Ewa Monika Lach, panna z parafii Katedralnej w Kielcach zapowiedź trzecia

W najnowszej Niedzieli m.in.:              Ruch charyzmatyczny. W Polsce od wielu już dekad wspólnoty charyzmatyczne rosną w siłę. Czy w naszą mentalność rys charyzmatyczny wpisuje się mocniej i czy tym samym tradycyjne formy praktykowania religii odchodzą w przeszłość?             

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:           Dlaczego Jezus zmartwychwstał w pierwszy dzień żydowskich żniw i posłał Ducha Świętego... w ich ostatnim dniu? Dlaczego odmierzał 49 dni aż do Święta Tygodni?

 

Modlitwa III Kongresu Eucharystycznego Diecezji Kieleckiej

(rozpoczyna się 9  czerwca i potrwa do 25  czerwca)

Boże, nasz Ojcze, Ty tak umiłowałeś świat, że posłałeś swojego Syna, aby wyzwolił nas z więzów grzechu i śmierci, stając się przebłagalną ofiarą Odkupienia. W Wieczerniku zostawił nam Eucharystię, Pamiątkę swej męki, śmierci i zmartwychwstania, jako źródło i pokarm na życie wieczne.  Udziel nam swojego Ducha, abyśmy zgłębiając wiarę w tajemnicę Eucharystii, jako Ofiary i Uczty Chrystusa, odczuwali jej głód, a przyjmując ją, doświadczali jej uświęcającej mocy. Niech Duch Święty ożywia, pogłębia i utrwala w nas zdumienie nad tajemnicą eucharystycznej obecności Chrystusa pod postaciami chleba i wina, i inspiruje do jej adoracji.

Spraw, abyśmy umacniając się Najświętszą Eucharystią, byli odważnymi świadkami wiary, a eucharystycznym stylem życia przyczyniali się do odnowy oblicza niespokojnej ziemi. Maryjo, Niewiasto Eucharystii, bądź z nami, ażeby całe nasze życie, podobnie jak życie Twoje, było nieustannym Magnificat za eucharystyczną obecność Twojego Syna, umacniającą nas i towarzyszącą nam na drogach życia. Amen.

Komunikat Biskupa Kieleckiego

Drodzy Diecezjanie! W niedzielę – 12 czerwca – w Kielcach odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „I ślubuję Ci”. Poprzez udział w Marszu uczestnicy pragną opowiedzieć się po stronie życia i tym samym potwierdzić znaczenie podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz wartości rodziny. (…)rozpocznie się Mszą świętą w Bazylice Katedralnej o godz. 16.00, której będzie przewodniczył ks. abp Henryk Jagodziński. Następnie uczestnicy wyruszą z Placu Najświętszej Maryi Panny i przejdą ulicami centrum Kielc do Parku Miejskiego. Zwieńczeniem Marszu będzie „X Uwielbienie w Centrum Miasta”. Zachęcam do udziału w Marszu wszystkich, którym drogie są ewangeliczne wartości życia i rodziny. Szczególną zachętę kieruję do rodzin z dziećmi. Wszystkich Diecezjan zachęcam do modlitwy w intencji obrony życia ludzkiego i rodziny oraz promowania tych wartości w swoich środowiskach. Wszystkim (…) błogosławię. Wasz Biskup  † Jan Piotrowski