OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.
 2. Dziękujemy sprzątającym kościół. W tym tygodniu byli to rodzice dzieci, które w przyszłym roku przyjmą pierwszą komunię świętą. Dziękujemy Pani Marzenie Pocheć  za dekoracje kwiatowe.  Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy we środę. Do sprzątania w sobotę  na 00 zapraszamy następne rodzin.
 3. Trwa Biały Tydzień. Dzieci pierwszokomunijne będą uczestniczyć przez cały tydzień w Mszach świętych.
 4. Wyjazd dzieci do Częstochowy w sobotę 28 maja.
 5. Rocznica pierwszej komunii świętej w przyszłą niedzielę na Mszy św.
  o godz. 12.00
 6. Krąg biblijny– w tym tygodniu we wtorek g. 20.00.
 7. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.
 8. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.
 9. We czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.0. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
 10. W piątek, 27 maja, po Mszy Świętej o godz.18.00  rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 11. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.
 12. Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać opiekę Matki Zbawiciela.
 13. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

W najnowszej „Niedzieli” m.in. - Wierzyła w moc różańca. 22 maja w Lyonie beatyfikowana zostanie Paulina Jaricot. Na naszych łamach zamieszczamy sylwetkę tej fascynującej kobiety - założyła nie tylko Żywy Różaniec, ale także „Bank Niebios”, który udzielał bezzwrotnych pożyczek.       - Czym współczesna matka Polka różni się od mam, którymi kiedyś były nasze babcie i prababcie? Czy bycie matką w XXI wieku jest łatwiejsze niż dawniej?

 

W Gościu Niedzielnym m.in.: - Rosyjskie badania wskazują, że Rosjanie popierają prezydenta Putina (ok. 80 proc.) oraz wojnę na Ukrainie (ok. 75 proc.). Jak to wytłumaczyć?     - To nie Bóg zawinił. Zarzut nieobecności Boga pojawia się zwykle wobec przypadków szczególnego bestialstwa, jak dziś na Ukrainie. Gdzie jest Bóg? - pyta Franciszek Kucharczak i odpowiada - w ludziach, którzy tam cierpią i giną.

 

Zapowiedzi: w związek małżeński mają zamiar wstąpić:

 Bartosz Telka, kawaler ze Śniadki II i Angelika Kalista, panna z Radkowic zapowiedź druga

Michał Jędrzejczyk, kawaler z Śniadki II i Sylwia Nowak, panna z Tarczku zapowiedź druga

Daniel Sławomir Kisiel, kawaler z Tarczku i Ewa Monika Lach, panna z parafii Katedralnej w Kielcach zapowiedź pierwsza

 

W tym tygodniu patronuje nam:

- poniedziałek, 26 maja – Święty Filip Nereusz (1515-1595), rzymski kapłan, wychowawca dzieci i młodzieży.

 

Duchu Święty, natchnij mnie.

Miłości Boża, pochłoń mnie.
Drogą prawdy prowadź mnie!
Maryjo, Matko moja, spojrzyj na mnie.
Z Jezusem błogosław mnie!
Od wszelkiego zła,
Od wszelkiego złudzenia,
Od wszelkiego niebezpieczeństwa zachowaj mnie! Amen