OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.
 2. Dziękujemy sprzątającym kościół, w tym tygodniu byli to Jan i Urszula Kostucha, Jadwiga Kucharczyk, Barbara Basa i Jadwiga Wojteczek. Sprzątający  złożyli ofiarę 120 zł.  Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę
 3. Krąg biblijny– w tym tygodniu we wtorek godz. 20.00
 4. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie. W naszej parafii na ołtarzu znajdują się też jego relikwie.
 5. W środę, 18 maja, przypada rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.
 6. Pierwsza komunia święta w naszej Parafii 21 maja o godz. 11.00.
 7. Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Częstochowy odbędzie się w sobotę 28 maja. Jeżeli ktoś chciałby się dołączyć może to zrobić.
 8. 23 maja rozpoczną się kolejne 33 dniowe rekolekcje zawierzeniowe Jezusowi przez Serce Maryi. Zainteresowanych zapraszam po informacje.
 9. Dwie płaskorzeźby z naszej parafii zostały wypożyczone na wystawę na Zamek Królewski na Wawelu, zatytułowaną „Obrazy Złotego Wieku. Obrazy w czasach ostatnich Jagiellonów” w 2023 roku. Zostało to uzgodnione z biskupem Janem Piotrowskim. Płaskorzeźby zostaną poddane konserwacji i powrócą do nas w lutym 2024 roku.
 10. Zakupiłem dla parafii używaną kosiarkę (traktorek) za 4000 zł., aby sprawniej dbać o trawniki wokół kościoła i plebanii.. Nadal jednak trzeba będzie podczas cotygodniowego sprzątania podkaszarką zadbać o te miejsca gdzie kosiarka nie wjedzie. Dziś, taca gospodarcza na ten cel
 11. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie po Mszy św. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.
 12. W przedsionku stoi woda poświęcona w Wielkanoc, można jej nabierać i używać.
 13. Gdyby były osoby mające dietę bezglutenową to proszę to zgłosić. Istnieje możliwość komunii bez glutenu.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.
 15. Zapowiedzi - w związek małżeński mają zamiar wstąpić:

 Bartosz Telka, kawaler ze Śniadki II i Angelika Kalista, panna z Radkowic zapowiedź pierwsza

Michał Jędrzejczyk, kawaler z Śniadki II i Sylwia Nowak, panna z Tarczku zapowiedź pierwsza

 

W najnowszej Niedzieli m.in.: - Wiara w sieci. Coraz powszechniejszym zjawiskiem jest budowanie przez ludzi swojej duchowości, sposobu przeżywania wiary, w oparciu o to, co usłyszą i przeczytają w intenecie.       - Prawdziwe intencje Franciszka. Niektóre wypowiedzi papieża Franciszka w sprawie wojny na Ukrainie wzbudzają kontrowersje w pewnych środowiskach. Czy da się je obronić?       - Religia internetowa. Czy internet stanie się dla chrześcijaństwa takim sprzymierzeńcem jak wynalezienie druku? Niewątpliwie jest on szansą jako narzędzie ewangelizacji. Czy jednak nie niesie ze sobą także zagrożenia?

W Gościu Niedzielnym m.in. - Potężniejsza od pocisków. Historia fatimskich objawień, a także zamachu na Jana Pawła II, który miał miejsce 13 maja 1981.      - Kara dla poprawy. Ksiądz Daniel Galus z podczęstochowskiej Czatachowy został suspendowany. Co to znaczy dla niego i jego zwolenników?