OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.
 2. Dziękujemy sprzątającym kościół, w tym tygodniu byli toEwa Milanowska, Joanna Dekiel, Barbara Góźdź, Zofia Wolska, Krystyna Wojteczek. Sprzątający oraz Ewa Bernacka i Barbara Orczyk złożyli ofiarę 210 zł.  Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania w sobotę  na 00 zapraszamy następne rodzin. Serdeczne podziękowania Wiesławowi Milanowskiemu, Józefowi Milanowskiemu, Jakubowi Milanowskiemu, Robertowi, Dykowi, Jackowi Dykowi, Waldemarowi Nowakowi, Wiesławie Bernackiej i Sławkowi Smolińskiemu za załadunek śmieci do kontenera przy cmentarzu.
 3. Krąg biblijny– w tym tygodniu we wtorek g. 19.00
 4. W tym tygodniu pragnę się spotkać ze wszystkimi kandydatami do bierzmowania. Proszę aby przychodzili po kilka osób, po nabożeństwach majowych.
 5. Spotkania z dziećmi pierwszokomunijnymi wg. ustalonego porządku
 6. Wyjazd do Częstochowy na czuwanie nocne 4 maja. Proszę o zapisy w zakrystii.
 7. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Biblii. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.
 8. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej
 9. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.
 10. Dziś także przypada wspomnienie św. Józefa Robotnika i Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.
 11. Z racji niebezpieczeństwa braku żywności w świecie, serdecznie proszę aby obsiać ziemię. Ten czas powinien skłonić wszystkich do większego szacunku dla pracujących na roli, których służba w ostatnich latach była zbyt mało doceniana.
 12. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
 13. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane tak jak w niedzielę. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku. Będziemy gościć ks. Tomasza Rusieckiego długoletniego ojca duchownego w naszym seminarium.
 14. W piątek, 6 maja, w liturgii będziemy obchodzili święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 15. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania

- w piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00 . Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii. W domu należy przygotować stolik nakryty białym obrusem, krzyż, świece oraz wodę święconą. Osoby chore będą mogły przystąpić do spowiedzi, przyjąć sakrament namaszczenia i Komunię Świętą.

- w piątek spowiedź święta od godz. 17.00

- w pierwszą sobotę miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 20.00. Msza św. o 21.00

 1. W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
 2. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja) poniedziałek – czwartek po Mszy św., piątek, sobota  - 20.00, wtorek i niedziela 15.00  - zapraszamy

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 2 maja – Święty Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła;

- wtorek, 4 maja – Święty Florian (III/IV w.), męczennik, patron hutników i strażaków;

- piątek, 6 maja – Święci Apostołowie Filip i Jakub, najbliżsi uczniowie i świadkowie działalności Jezusa.

W najnowszej „Niedzieli” m.in. - Nie bójmy się Biblii. W dniu Narodowego Czytania Pisma Świętego oraz na progu Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego przypominamy znaczenie Biblii i wyjaśniamy, jak zachęcić do czytania Pisma Świętego nie tylko w tym czasie.     - Jak modlić się z dziećmi? Co zrobić, żeby modlitwa była dla dzieci czymś naturalnym?

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.: Dlaczego chwalimy łąki? Nabożeństwa majowe to skarb wiary i tradycji. Nie wolno go utracić.        O patriotyzmie młodzieży i postawie chrześcijan wobec konfliktu na Ukrainie w rozmowie z Jakubem Jałowiczorem mówi bp Wiesław Lechowicz.