ŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.
 2. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Dziękujemy ministrantom i służbie liturgicznej za piękną służbę w czasie Triduum. Dziękujemy naszym kandydatom do bierzmowania, którzy przygotowywali dekorację grobu Pańskiego i ciemnicy. Dziękujmy strażakom za pomoc przy Drodze Krzyżowej w wielki piątek i czuwanie przy grobie. Niosącym feretrony i chorągwie. Pani Magdzie – organistce, Pani Marzenie Pocheć za dekorację kwiatową ołtarza, pani za ofiarowanie kwiatów do grobu. Paniom Jadwidze Iłowskiej i Marii Dyk za pranie i prasowanie bielizny kielichowej przez cały rok Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.
 3. Dziękujemy sprzątającym kościół, w tym tygodniu byli toMałgorzata Dyk, Helena Miśkiewicz, Halina Bernacka, Teresa Wojteczek, Agata i Jakub Milanowscy.  Sprzątający  oraz  Agnieszka Hernik, Milena Wojteczek złożyli ofiarę 180 zł.  Modlimy się za Was podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania w sobotę  na 00 zapraszamy następne rodzin
 4. Krąg biblijny– w tym tygodniu we wtorek g. 19.00
 5. W następną niedzielę po Mszy o 10.00 wręczenie książeczek dzieciom pierwszokomunijnym
 6. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego w wysokości 1950 zł. Bóg zapłać.
 7. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na katolickie uczelnie. Za wszystkiego ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 8. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. Od piątku w naszej Parafii będą Rekolekcje Parafialne - Plan Rekolekcji

Piątek: Msze św. 8.00, 16.00, 18.00

Sobota: Msze św. 8.00, 16.00, 18.00

Niedziela: 8.00, 10.00, 12.00

Spowiedź: godzinę przed każdą Mszą św.

 1. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia W Święto Bożego Miłosierdzia po każdej Mszy św. będziemy odmawiać Koronkę, zawierzając naszą Ojczyznę, siebie, nasze rodziny i cały świat Bożemu Miłosierdziu. Siostra Faustyna powiedziała o tym święcie: Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar(Dz. 699). Jest to łaska większa od odpustu zupełnego. Ten polega bowiem tylko na darowaniu kar doczesnych należnych za popełnione grzechy, ale nie jest nigdy odpuszczeniem samych win. Do tego święta przygotowujemy się przez codzienną nowennę na Mszy św., o którą prosił siostrę Faustynę sam Pan Jezus. Zachęcamy w ramach przygotowania do Święta Bożego Miłosierdzia do odmawiania tej modlitwy także w naszych domach.
 2. Ofiary składane na tacę w niedzielę Miłosierdzia będą przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.
 3. Wielkanoc to czas otuchy i nadziei, czas odrodzenia się naszej wiary. Dziś ta chwila jest szczególna. Oby dała nam siłę w pokonywaniu trudności i pozwoliła z ufnością patrzeć w przyszłość. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarzy nas tą głęboką nadzieją wypływającą z pustego grobu na lepsze jutro. Matka Boża Królowa Apostołów niech wyprasza nam to, o co Ją prosimy w tym wyjątkowym czasie Zmartwychwstania Jej Syna. Tego życzymy naszym Parafianom i naszym gościom. Życzmy sobie wzajemnie błogosławionych Świąt Wielkanocnych.
 4. W najnowszej „Niedzieli” m.in. – - W Nim nasze zwycięstwo. Wydarzenie Wielkiej Nocy po dziś dzień wywołuje te same uczucia, które towarzyszyły kobietom, gdy zajrzały w pusty grób Chrystusa - lęk i radość. Znajdziemy też artykuł poświęcony naszej parafii Tarczek. Pod tytułem- Radość Zmartwychwstania kontemplują cały rok, czyli o parafii w Tarczku

W Gościu Niedzielnym  m. In. – - Nie bądź niedowiarkiem! „Jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara” - mówi św. Paweł. Wiara w realną śmierć i realne zmartwychwstanie Zbawiciela to być albo nie być chrześcijanina.

W Małym Gościu Niedzielnym – o Bożym miłosierdziu

W Miłujcie się – artykuł o całunie turyńskim.

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa.

 

 

 1. Wesel się, Królowo miła
  Bo Ten, któregoś zrodziła,            
  Zmartwychwstał Pan nad panami,   
  Módl się do Niego za nami,                 

Alleluja, alleluja!      

 1. Ciesz się i wesel się w niebie,
  Proś Go za nami w potrzebie,
  Byśmy się też tam dostali
  I na wiek wieków śpiewali:

Alleluja, alleluja!