1. Przez pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego Kościół obchodzi radosny Okres Wielkanocny. Przez najbliższe osiem dni okresu wielkanocnego obchodzimy oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Chrystusa. Dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Wypominki roczne zostaną wyczytane przed Mszami.
  3. W Święto Bożego Miłosierdzia po każdej Mszy św. będziemy odmawiać Koronkę, zawierzając naszą Ojczyznę, siebie, nasze rodziny i cały świat Bożemu Miłosierdziu. Siostry Faustyny powiedziała o tym święcie: Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar(Dz. 699). Jest to łaska większa od odpustu zupełnego. Ten połega bowiem tylko na darowaniu kar doczesnych należnych za popełnione grzechy, ale nie jest nigdy odpuszczeniem samych win. Do tego święta przygotowujemy się przez codzienną nowennę na Mszy św., o którą prosił siostrę Faustynę sam Pan Jezus. Zachęcamy w ramach przygotowania do Święta Bożego Miłosierdzia do odmawiania tej modlitwy także w naszych domach.
  4. Dziękujemy sprzątającym kościół, byli to: Urszula Czernikiewicz, Marta Pytel, Michał Moćko, Maria Dyk, Grażyna Syzduł, Jadwiga Iłowska, Dorota Kisiel  Sprzątający złożyli ofiarę na kościół 140 zł. Za te osoby i za dobrodziejów naszej parafii modlimy się podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Do sprzątania w sobotę o 9.00 zapraszamy następne 5 rodzin przygotujemy świątynię i otoczenie na święta.
  5. Bardzo dziękuję za przygotowanie Grobu Pańskiego i ciemnicy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych (na przyszły rok), Służbie Liturgicznej Ołtarza, Pani Magdzie – organistce, panom przygotowującym ołtarz polowy, Pani Marzenie Pocheć za dekorację kwiatową ołtarza, Paniom Jadwidze Iłowskiej i Marii Dyk za pranie i prasowanie bielizny kielichowej przez cały rok,  młodzieży i dzieciom, które nagrały inscenizowaną Drogę krzyżową (można obejrzeć na YT). Michałowi Pytlowi za szoferowanie przy poświęceniu pokarmów, Adorującym Jezusa. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego w wysokości 1400 zł. Bóg zapłać.
  6. Za tydzień zapraszamy po Mszę św. o godz. 10.00 dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej wraz z rodzicami.
  7. Wielkanoc to czas otuchy i nadziei, czas odrodzenia się naszej wiary. Dziś ta chwila jest szczególna. Oby dała nam siłę w pokonywaniu trudności i pozwoliła z ufnością patrzeć w przyszłość. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarzy nas tą głęboką nadzieją wypływającą z pustego grobu na lepsze jutro. Matka Boża Królowa Apostołów niech wyprasza nam to, o co Ją prosimy w tym wyjątkowym czasie Zmartwychwstania Jej Syna. Tego życzymy naszym Parafianom i naszym gościom. Życzmy sobie wzajemnie błogosławionych Świąt Wielkanocnych.
  8. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja)      poniedziałek – czwartek po Mszy św., piątek, sobota  - 20.00, niedziela 15.00  - zapraszamy
  9. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć Krzysztof Wojteczek kawaler ze Śniadki i Marzena Matysek  panna z Podgórza par. Bodzentyn.
  10. W ubiegłym tygodniu zmarli Jan Nowak (pogrzeb wtorek 13.00) i Józef Wojteczek – obaj ze Śniadki