1. Dziękujemy sprzątającym kościół, byli to: Joanna Dekiel, Ewa Bernacka, Wiesław Milanowski, Mariusz Góźdź, Radosław Wojteczek. Rodziny sprzątające  złożyły ofiarę na kościół 100 zł.  Sławomir Smoliński  odśnieżył w tym tygodniu parking przykościelny. Tadeusz Ireną Świercz pomagali przy zorganizowaniu spotkania dekanalnego. Bóg zapłać! Za te osoby i za dobrodziejów naszej parafii modlimy się podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę.
 2. Do sprzątania w sobotę o 9.00 zapraszamy następne rodziny:
 3. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i narkotyków  i społeczne przyzwolenie na to. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.
 4. Wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych o czystą miłość, i o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.
 5. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Msze Święte tego dnia o godz: 8:00, 10.0018:00. W tym dniu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.
 6. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Pamiętam też, że okres wielkopostny to tzw. okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.
 7. W środę na Mszy św. o 18.00 dzieci pierwszokomunijne otrzymają książeczki
 8. W ten piątek modlitwą i postem wynagradzajmy Bogu za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. To bardzo trudny temat, trzeba więc żarliwej modlitwy o nawrócenie sprawców i uzdrowienie dotkniętych tym doświadczeniem.
 9. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga krzyżowa w piątek po Mszy św. (około 16.30), a Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15:00.
 10. Do tych nabożeństw przypisana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego., jak również do pobożnego odmówienia w piątki Wielkiego Postu przed wizerunkiem Ukrzyżowanego modlitwy: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu. Odpust możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie następujących warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

Gość Niedzielnego - Zacznij od popiołu. Środa Popielcowa nie jest metą. Jest startem, a metą jest Niedziela Wielkanocna
Niedziela - O krok od Boga. 12 kroków do wyzwolenia z alkoholizmu.

 1. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja)                  poniedziałek – czwartek po Mszy św., piątek, sobota  - 20.00, niedziela 15.00 - zapraszamy
 2. Zakończyła się Wizyta duszpasterska – dziękuję za pełne życzliwości przyjęcie. podsumowanie
 3. W środę nowenna doMatki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątekkoronka do Bożego Miłosierdzia w czasie adoracji
 4. Jubilatom i Solenizantomi wszystkim zakochanym składamy życzenia i błogosławimy