1. Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie.
 2. Dziękujemy sprzątającym kościół, byli to: Małgorzata Dyk, Zuzanna i Agnieszka Hernik, Wiesława Bernacka, Milena Wojteczek, Ewelina Latosińska, Agnieszka Pytel, Anna Sokalska, Czesława Pytel, Ewa Gluza, Alicja Kilian, Agata i Józef Milanowscy, Marianna Figiel, Barbara Miśkiewicz Za te rodziny i za dobrodziejów naszej parafii modlimy się podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę. Rodziny sprzątające ustroiły kościół kwiatami. Bóg zapłać!
 3. Do sprzątania w sobotę o 9.00 zapraszamy następne rodziny:
 4. 2. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z LourdesŚwiatowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. W tym roku ze względu na pandemię nie będzie udzielony Sakrament Chorych zbiorowo.
 5. Proszę zgłaszać osoby chore, które nie mogą przyjeżdżać do kościoła. Będę je odwiedzał w pierwsze piątki miesiąca. Odwiedziny chorych i starszych osób w piątek 12 lutego (przy zachowaniu szczególnej ostrożności sanitarnej).

– w środę 10 lutego – św. Scholastyka (ok. 480-547), dziewica, siostra św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy, założyła żeński zakon według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.

 1. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św dziś po Mszy Św. o godz: 10:00
 2. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

- Między rozpaczą a nadzieją. Czy pandemia może być źródłem nadziei?
- Ludzie są po to, by ich kochać. Anna Dymna m.in. o tym, jak osoby niepełnosprawne radzą sobie w czasie pandemii
- Wiarę należy traktować poważnie. Dlaczego mamy prawo stawiać wymagania kandydatom do bierzmowania?
- Dlaczego młodzi są agresywni?

 1. Wizyta duszpasterska odbędzie się w tym tygodniu w poniedziałek        8 lutego - od godziny 8.30 Śniadka Pierwsza i Trzcianka (przyjadę własnym samochodem)
 2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia w czasie adoracji
 3. Codziennie odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu (Adoracja)                  poniedziałek – czwartek po Mszy św., piątek, sobota  - 20.00, niedziela 15.00 - zapraszamy
 4. W przyszłą niedzielę podsumowanie wizyty duszpasterskiej a na homilii odpowiedź na pytanie „co to znaczy, że Jezus mnie zbawił?” .
 5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy życzenia i błogosławimy.